Se odločate za ustanovitev d.o.o.?

Želite odpreti svoje lastno podjetje? S pomočjo našega podjetja boste postali lastnik svojega d.o.o. zelo hitro in preprosto, saj vam bomo vso dokumentacijo in potrebne pogodbe priskrbeli mi. Z našo pomočjo ne boste potrebovali ustanovitvenega kapitala, ki za ustanovitev d.o.o. običajno znaša 7500 evrov. Zagotavljamo vam najnižjo ceno ustanovitve d.o.o., katerega lastnik in direktor boste že od samega začetka. Potrebno se je zavedati, da je nakup že obstoječega podjetja lahko zelo tvegan – zato smo za vas pripravili boljšo rešitev.

Kaj sploh je d.o.o.? Je družba z omejeno odgovornostjo, katerega poglavitna prednost je, da vpleteni družbeniki za morebitne dolgove ne odgovarjajo s svojim osebnim premoženjem. Zanje odgovarja družba sama. V primerjavi s samostojnimi podjetniki, ki za vse dolgove odgovarjajo s svojim lastnim premoženjem, je ustanovitev d.o.o. veliko boljša naložba. Ustanovitev d.o.o. je še posebej primerna, kadar podjetje ustanavlja več ljudi skupaj.

ustanovitev d.o.o

Osnovni kapital družbe z omejeno odgovornostjo je razdeljen na poslovne deleže, v osnovi pa mora znašati vsaj 7500 evrov. Lahko ga predstavlja tudi stvarni vložek (premičnine, nepremičnine, pravice ali drugo podjetje). Ob ustanovitvi se sklene tudi družbena pogodba, ki jo podpišejo vsi družbeniki. Za ustanovitev d.o.o. se lahko odloči od ene do največ petdeset oseb skupaj. Tudi v primeru, če tovrstno podjetje ustanovi le ena oseba, se sprejme akt o ustanovitvi.

Pogoji delovanja podjetja so vezani na posamezno dejavnost, ki jo želite opravljati. V skladu s standardno klasifikacijo dejavnosti lahko izberete eno ali več tistih, ki jih boste opravljali. Za nekatere so predpisani pogoji, ob katerih jih lahko izvajate, ostale pa so neregulirane. Nastala pravna oseba mora v roku osmih dni po ustanovitvi d.o.o. svoje podatke o številu in lokaciji poslovnih prostorov, informacije o pridobivanju prihodkov, morebitnih poslovnih enotah v tujini ter povezanih osebah, obvestiti davčni urad.

Za konec pa še nekaj nasvetov, ki vam bodo prav prišli na začetku poslovanja. Poskrbite za dobre telekomunikacije, kakovostno računovodstvo in sistem za enostavno izdajo računov ter spremljanje poslovanja. Spremljajte tudi spremembe na vašem področju s pomočjo strokovne literature ter spleta.