Znaki pljučnice

Poletje se je poslovilo, prihajajo hladnejši dnevi in začeli se bodo razni prehladi. Tako je vsako leto, ko so tukaj hladnejši dnevi, začnemo smrkat, kihat prehladi, gripe nas začnejo napadat. Huje pa je, če dobimo pljučnico, s tem pa se ni za igrati. Znaki pljučnice so podobni prehladom samo v hujši obliki.

znaki pljučnice

Pljučnica je kar razširjena bolezen in zelo neprijetna, ki nas v posteljo položi za kar lep čas. Če imamo lažji primer pljučnice in pravilno nego, jo lahko kar doma lepo prebolimo. Težje je za starostnike, dojenčke, mogoče kronične bolnike, oni pa morajo večkrat bolezen preboleti v bolnici. Ko se pojavijo znaki pljučnice, bo zdravnik hitro ugotovil in nas pravilno zdravil. Mi jih največkrat zamešamo s prehladom.

Že ime pljučnica, nam pove, da je povezana bolezen z našimi pljuči. Naši pljučni mešički postanejo vneti. Znaki pljučnice so lahko težave z dihanjem, neprestana utrujenost, bolečine v mišicah ali v sklepih, glavobol. Ko zdravnik posumi na pljučnico, vas bo napotil na rentgen, da ugotovi kako je bolezen že napredovala. Sedaj, ko bodo nastopili razni prehladi, bodite zelo pozorni na znake. Če imate občutek, da ste utrujene čist brez veze, ali če imate otekle bezgavke, povišano telesno temperaturo, to so znaki pljučnice, kar je dobro iti do zdravnika. Lahko imamo tudi bakterijsko ali virusno pljučnico. Zdravnik bo opravil vse preiskave, da bo videl za katero pljučnico se gre in da dalje ustrezno ukrepa glede zdravljenja.

Ko imamo hujšo obliko, lahko nastopi tudi sepsa. Takrat se bakterija razširi iz pljuč v krvni obtok.

Prebolevanje pljučnice je zelo odvisno kdaj smo jo opazili in kakšne oblike jo imamo. Tudi je zelo odvisno v kakšnem stanju smo kako se počutimo. Takrat ne hodite zunaj, počivajte v topli postelji ter pijte ogromno tekočine, ne kadite, jejte čim bolj zdravo. Pazite na sebe in se tudi čim bolj gibajte  v zimskem času na svežem zraku.