Servis smuči lahko bistveno izboljša izkušnjo pri smučanju in podaljša življenjsko dobo smuči, a le, če ga opravimo pravilno. Zato je najbolj smiselno storitev iskati pri usposobljenih serviserjih, ki bodo najbolje poskrbeli za naše smuči. Po drugi strani pa drži, da lahko kaj postorimo tudi doma. Predvsem lahko poskrbimo za osnovno čiščenje in vzdrževanje smuči ter s pravilnim spravljanjem smuči v poletnem času podaljšamo njihovo življenjsko dobo, lahko pa se sami lotimo tudi nekaterih drugih postopkov.
Veliko lahko za smuči storimo že z rednim čiščenjem. To je nasvet, ki pogosto uide pozornosti smučarjev. Če po koncu smučarske sezone na smuči preprosto pozabimo, bo njihova življenjska doba ogrožena. Za servis smuči bo prepozno, če bodo robniki zarjaveli ali če se smuči deformirajo. Smuči moramo pospraviti na varno, pred tem jih temeljito očistimo, posušimo, po potrebi tudi naoljimo ali pobrusimo. Pred shranjevanjem jih zaščitimo pred vlago, neposredno sončno svetlobo in kakršnimikoli mehanskimi obremenitvami, shranjujemo pa jih v prostoru brez velikih toplotnih nihanj ali ekstremov.
Za ohranjanje optimalne smuči pred sezono ali med njo lahko sami doma drsalno površino povoskamo. To je ena izmed najbolj iskanih storitev, ki bi jih lahko uvrstili v servis smuči, lahko pa se postopka lotimo tudi doma. Pri tem je pomembno predvsem to, da se pravočasno opremimo z vsemi potrebnimi sredstvi in pripomočki, poleg tega se moramo poučiti, kako se voskanje sploh izvede. Postopek ni posebej zahteven, a zahteva nekaj pozornosti in v primeru napak lahko tudi močno škoduje smučem.
Za konec pa je treba navesti še nasvet za tiste, ki želijo servis smuči kar redno in v celoti opravljati doma. To nikakor ni priporočljivo, saj lahko hitro povzročimo nepopravljivo škodo smučem. Še bolj verjetno je, da bomo z delom doma zapravili čas, morda tudi denar, končni rezultat pa bo le slaba volja in neznatna razlika v stanju smuči. V tem primeru je bolje servis smuči zaupati strokovnjakom, ki bodo delo opravili bistveno bolj učinkovito.